Ürünlerimizde
kullandığımız saf su…

Üretim prosesimizde ve ıslak havlularımızda kullandığımız saf su; içeriğindeki ağır metaller, zararlı kimyasallar, mineraller, bakteri ve organik maddelerden arındırılmıştır.

Aktif karbon filtrelerden geçirilen su içerisindeki iyon miktarı en aza indirilir UV lamba filtrelerinden geçirilerek su içerisindeki mikroorganizmalar yok edilir.
Saf su ile üretilen tüm ürünlerimiz, dermatolojik olarak 50 gönüllü kişi üzerinde test edilmiştir.

Nerelerde ve niçin kullanıyoruz?

Bebek bezimizin dış yüzeyini oluşturan tekstil kumaş tabakası, tamamen saf su ile dokunmuştur. Bu dokuma işlemi, öncelikle kumaşı oluşturan kesik liflerin bir düzlem üzerine serilmesi ve ardından milyonlarca küçük su tanesinin bu kesik liflerin içerisinden geçerek birbirine bağlamasıyla gerçekleştirilir. Bu sayede lifler hem su ile yıkanır hem de yumuşak hacimli bir yapıda kumaş elde edilir.

Islak havlu solüsyonlarının ph’ını yani yumuşaklık değerlerini ayarlamak için de aynı şekilde saf su kullanılır.

Dünyanın lider gözetim, denetim, test ve belgelendirme kuruluşu olan, kalite ve doğruluk konusunda küresel bir referans olan SGS’nin raporunu aşağıdaki görselde bulabilirsiniz.

Dermatolojik test raporlarına göre; 50 gönüllü kişi üzerinde test yapılmış olup tüm katılımcılar teste dahil edilme kriterlerini karşıladı.

Test raporu sonucuna göre aşağıdaki metinde de belirtildiği üzere; Daha önce alerjik vaka öyküsü olanların da dahil olduğu 50 kişilik grupta, ürünlerimizin hiç kimsede alerjik reaksiyon oluşturmadığı görülmüştür.

Yine aşağıda da belirtilen testin sonucuna göre; atopik cildin, özellikle hassas, kolayca tahriş edici özellikte (cilt uyumluluk testi) gereksinimlerini karşılar ve hipoalerjenik olarak adlandırılan özellikler için kozmetik niteliklerin gereksinimlerini karşılar.